Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-14 12:39:23

Grecki LoR na śmigłowce Kiowa

     Według greckich branżowych mediów resort obrony tego kraju skierował do Stanów Zjednoczonych oficjalne dokumenty (Letter of Request) w sprawie pozyskania 70 egzemplarzy śmigłowców rozpoznawczych OH-58D Kiowa, maszyn wycofanych z zasobów amerykańskich sił zbrojnych.


  Potencjalny zakup zostanie zrealizowany poprzez amerykański program upłynniania zbędnego sprzętu Excess Defense Articles (EDA) oraz sprzedażowy Foreign Military Sales (FMS). Grecy planują również pozyskanie części zamiennych pozwalających na dwuletnią obsługę śmigłowców. Wartość transakcji, wraz z transportem do użytkownika, wyceniana jest na 40-45 mln euro. Amerykanie katalogowo pakiet wyceniają na 294,5 mln USD. OH-58D wycofane zostały z amerykańskich sił zbrojnych w latach 2014-2016, łącznie 340 śmigłowców. Od tamtego czasu wiropłaty z nadwyżek sprzętowych zakupione zostały przez Chorwację  (16 sztuk, przekazane w ostatnich miesiącach) i Tunezję (24 sztuki, pierwsze przekazano przed kilkoma dniami).

(MC)

fot. US Army
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pokonać pancerz! Część II - „A ile to przebija?”, czyli o szacunkach i metodologii słów kilka

Pokonać pancerz! Część II - „A ile to przebija?”, czyli o szacunkach i metodologii słów kilka

Wielokrotnie można spotkać się z różnymi wartościami podawanym dla środków przeciwpancernych. Czytelnicy interesujący się pojazdami pancernymi są w...

więcej polecanych artykułów