Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-15 15:00:39

Niemcy kupią pociski NSM

     W ostatnich tygodniach podpisano norwesko-niemieckie porozumienie o współpracy flot podwodnych. Jego bezpośrednim następstwem dla Oslo jest zakup niemieckich okrętów podwodnych typ 212. Teraz Berlin zdecydował, że zakupi norweskie pociski NSM.


  O takim wsparciu przemysłu norweskiego poinformowała szefowa tamtejszego resortu obrony, Ine Eriksen Søreide. Niemcy mają plany zakupu znacznej liczby pocisków norweskich dla swojej marynarki. Niemcy uczestniczyć mają również w dalszym etapie rozwoju NSM, do takiej kompleksowej współpracy miał zobowiązać się Berlin. W komunikacie norweski resort obrony szacuje sprzedaż pocisków do Niemiec na kwotę 10 mld koron norweskich. Pociski NSM mają trafić na okręty Deutsche Marine.  Pierwszymi jednostkami mają być wielozadaniowe okręty bojowe MKS 180, minister Ursula von der Leyen poinformowała, że niemiecka flota zakupi aż sześć takich jednostek o szacunkowej wartości 4 mld euro. Ich dostawy rozpoczną się w 2023 roku.

Red.

fot. Bundeswehr
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

W piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych istniały trzy rodzaje związków ekspedycyjnych: batalion, brygada i dywizja oparte organizacyjnie odpowied...

więcej polecanych artykułów