Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-23 11:55:00

Piąty pułk S-400 w systemie obrony Moskwy

     Według komunikatu rosyjskiego MON z 21 lutego br. dyżur bojowy w strefie obrony powietrznej i kosmicznej Moskwy rozpoczął piąty pułk rakietowy wyposażony w systemy S-400 Triumf. Zgodnie z obowiązującym schematem, jednostka zakończyła przeszkolenie na poligonie Kapustin Jar (kraj astrachański) i przybyła transportem kolejowym na miejsce służby.


  Zgodnie z rosyjskimi mediami, mowa o 584. Gwardyjskim Rakietowym Pułku Przeciwlotniczym z Marjino (południowo-wschodnia część obwodu moskiewskiego), należącym do 5. Dywizji 1. Armii Obrony Powietrznej i Kosmicznej, powołanej w 2015 roku i odpowiedzialnej za zabezpieczenie obszaru rosyjskiej stolicy. Wcześniej zestawy Triumf otrzymały inne cztery pułki tejże armii: 549., 606. (oba ze składu 4. Dywizji), 93. i 210. (oba ze składu 5. Dywizji). 

 Rosyjski resort obrony poinformował, że w 2016 roku w systemy S-400 przezbrojono cztery pułki rakietowe (w tym 584. z użytkowanych S-300PMU), w bieżącym roku do wojsk powietrzno-kosmicznych Rosji trafi podobna liczba kompletów.

Red.

fot. MO Rosji
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Mi-8 cz.I - pierwsza generacja

Śmigłowiec Mi-8 cz.I - pierwsza generacja

Wśród wszystkich typów dotąd zaprojektowanych śmigłowców wyróżnić można kilka konstrukcji dość szczególnych, odznaczających się uniwersalnością i d...

więcej polecanych artykułów