Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-23 14:40:54

Francuzi i Brytyjczycy zmodernizują Storm Shadow

     Brytyjczycy uruchomili własny program modernizacji lotniczych pocisków manewrujących Storm Shadow w październiku 2016 roku. Francuzi taki sam program dla uzbrojenia (znanego lokalnie jako SCALP-EG) zapoczątkowali z końcem ubiegłego roku. 22 lutego br. w Londynie spotkał się brytyjski minister ds. wojskowych zakupów Harriett Baldwin oraz szef DGA Laurent Collen-Billon. Oba kraje połączą siły, według Brytyjczyków, pozwoli to na oszczędność rzędu 50 mln funtów.


  Tego samego dnia bowiem MBDA otrzymało z rąk brytyjskiego ministerstwa ds. wojskowych zakupów kontrakt o wartości 146 milionów funtów. Przedmiotem umowy jest regeneracja i modernizacją uzbrojenia dalekiego zasięgu samolotów Tornado. Tradycyjnie już Brytyjczycy poinformowali, że realizacja umowy pozwoli na utrzymanie 60 miejsc pracy we własnej gospodarce.

  Regeneracja polegać ma na pracach przy niezbędnych składnikach pocisku, w tym jego odrzutowym silniku, aktualizację systemu naprowadzania, wymianę okablowania czy uszczelek. Zmodernizowane Storm Shadow otrzymać ma w 2018 roku, francuskie Mirage 2000D oraz Rafale powinny korzystać z nowej wersji SCALP-EG w 2020 roku, co pozwoli na efektywne rażenie celów na polu walki czwartej dekady wieku.

Red.

Na zdjęciu SCALP-EG podwieszone pod Rafale, źródło: MBDA
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Holenderskie okręty podwodne 1946-2014  - cz. I

Holenderskie okręty podwodne 1946-2014 - cz. I

Holenderskie stocznie od czasów poprzedzających drugą wojnę światową legitymowały się od sporym doświadczeniem i osiągnięciami w dziedzinie budowy ...

więcej polecanych artykułów