Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-04-10 14:47:28

HMS Ocean zaoferowany Brazylii

     W ramach szukania oszczędności Royal Navy planuje wycofanie w 2018 roku ze służby śmigłowcowca HMS Ocean. Jednostka flagowa brytyjskiej floty liczy sobie około 20 lat, niedawno przeszła także prace remontowe o wartości 65 mln funtów.


  Ministerstwo obrony potwierdziło, że okręt jest na sprzedaż i prowadzi na ten temat rozmowy z potencjalnymi zagranicznymi użytkownikami. Najwięcej informacji jest o brazylijskiej marynarce wojennej, która również potwierdziła, że jednostką jest zainteresowana. Wzmocnienie brazylijskiej floty byłoby o tyle pożądane, bowiem wcześniej ze względu na duże koszty zdecydowano o zawieszeniu programu modernizacji i utrzymania w służbie lotniskowca Sao Paulo.

(Red.)

fot. MO Wielkiej Brytanii
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Donbas, British Army i Wojsko Polskie - bezzałogowce w służbie artylerii

Donbas, British Army i Wojsko Polskie - bezzałogowce w służbie artylerii

Dwa elementy należy zauważyć jako charakterystyczne dla nowoczesnych systemów artyleryjskich, zarówno tych lufowych jak i rakietowych. Zyskują na p...

więcej polecanych artykułów