Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-24 15:39:14

Pierwsze hiszpańskie SH-60F jeszcze latem

     Lotnictwo hiszpańskiej marynarki wojennej jeszcze w sierpniu otrzyma dwa śmigłowce SH-60F. To początek dostaw, program jest opóźniony, pierwotnie miały trafić do Europy w końcu 2015 roku.

  Zgodnie z lokalnymi mediami, maszyny trafiać mają do dwóch jednostek. Wyposażonej w śmigłowce SH-60B (misje ZOP) 10. Eskadry oraz używającej maszyn SH-3D Sea King do lotów transportowych 5. Eskadry. Zgodnie z informacjami z 2012 roku koszt dwóch pierwszych śmigłowców wynieść miał 24,5 mln euro, obecnie na zatwierdzenie czekają kolejne wydatki. Przybycie drugiej i trzeciej pary SH-60F spodziewane jest odpowiednio w 2019 oraz 2021 roku, ich zakup pochłonąć ma jeszcze 68 mln euro. Śmigłowce są remontowane, są doposażane (GPS, dostosowanie do gogli noktowizyjnych), ale i pozbawiane osprzętu do ZOP i po części środków łączności.

  Łącznie Hiszpanie pozyskają 6 SH-60F nabywanych z nadwyżek amerykańskiej marynarki wojennej, traktowane są jako rozwiązanie tymczasowe do momentu przybycia docelowych morskich NH90. Będą wykorzystywane do prowadzenia zadań transportowych, poszukiwawczo-ratowniczych oraz dozorowych.

Red.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów