Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-25 10:51:35

Desantowy HMS Albion powrócił z rezerwy

     Przelot śmigłowca Merlin na pokład okrętu desantowego-doku HMS Albion był oficjalnym elementem scenariusza powitania jednostki w aktywnej służbie. Desantowy flagowiec Royal Navy pozostawał w rezerwie przez ostatnie sześć lat, jego obecność w HM Naval Base Devonport jest już zatem operacyjna.


  Uroczystość miała miejsce 21 lipca z udziałem przedstawiciela rodziny królewskiej, Księżniczki Anny. Same działania, mające na celu przywrócenie desantowca do linii, rozpoczęto jeszcze w 2015 roku i pochłonęły 90 mln funtów. W tym czasie dokonano na nim 110 modernizacji i wymian wyposażenia lepiej dostosowującego jednostkę do obecnych wymagań. HMS Albion odbył również trwający 4 tygodnie rejs morski związany z weryfikacją jednostki. Desantowiec to stosunkowo młoda jednostka, trafił do służby w 2003 roku, typ został opisany w artykule monograficznym zamieszczonym na portalu Dziennik Zbrojny.

Red.

fot. Royal Navy
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Włoski samolot myśliwski CR.32

Włoski samolot myśliwski CR.32

Jednym z najsłynniejszych włoskich samolotów okresu międzywojennego, a zarazem jednym z ostatnich ogniw linii rozwojowej dwupłatowych myśliwców inż...

więcej polecanych artykułów