Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-18 07:53:32

Niemcy rozpoczynają procedurę wyboru nowych ciężkich śmigłowców transportowych

     .Według informacji cytowanych 14 grudnia przez agencję Reuters szef sztabu Bundeswehry, gen. Volker Wieker, podpisał dokumenty pozwalające na oficjalne rozpoczęcie programu pozyskania nowych ciężkich śmigłowców transportowych. Nowe śmigłowce zastąpią użytkowane obecnie przez niemiecką Luftwaffe śmigłowce CH-53G/GE/GS.

   Zgodnie z doniesieniami Reutersa niemieckie ministerstwo obrony planuje drugiej połowie 2018 roku wystosowanie zapytań o informacje do producentów. Wcześniej powinna zostać zakończona faza studium wykonalności. Rozstrzygnięcie postępowania przewidywane jest na połowę 2020 roku. Do pierwszych dostaw miałoby zaś dojść w 2023 roku. Przyjęty schemat postępowania ma zakładać połączenie postępowania na zakup śmigłowców i umowy na wsparcie ich eksploatacji. Zgodnie z założeniami serwis maszyn miałby być realizowany na terenie Niemiec, jednak nie wskazano podmiotu, który miałby być za niego odpowiedzialny.

   Niemieckie ministerstwo obrony ma zakładać, że realizacja programu w latach 2018-2029 pochłonie 3,4 mld EUR. O niemieckie zamówienie walczyć będą amerykańskie koncerny Boeing i Lockheed Martin ze śmigłowcami CH-47F oraz CH-53K.

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy i autonomiczny Sea Hunter

Bezzałogowy i autonomiczny Sea Hunter

O ile morskie systemy bezzałogowe pozostają zwykle nieco w cieniu BSP, to jednak dzięki jednemu z programów prowadzonych przez Defense Advanced Res...

więcej polecanych artykułów