Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-18 07:53:32

Niemcy rozpoczynają procedurę wyboru nowych ciężkich śmigłowców transportowych

     .Według informacji cytowanych 14 grudnia przez agencję Reuters szef sztabu Bundeswehry, gen. Volker Wieker, podpisał dokumenty pozwalające na oficjalne rozpoczęcie programu pozyskania nowych ciężkich śmigłowców transportowych. Nowe śmigłowce zastąpią użytkowane obecnie przez niemiecką Luftwaffe śmigłowce CH-53G/GE/GS.

   Zgodnie z doniesieniami Reutersa niemieckie ministerstwo obrony planuje drugiej połowie 2018 roku wystosowanie zapytań o informacje do producentów. Wcześniej powinna zostać zakończona faza studium wykonalności. Rozstrzygnięcie postępowania przewidywane jest na połowę 2020 roku. Do pierwszych dostaw miałoby zaś dojść w 2023 roku. Przyjęty schemat postępowania ma zakładać połączenie postępowania na zakup śmigłowców i umowy na wsparcie ich eksploatacji. Zgodnie z założeniami serwis maszyn miałby być realizowany na terenie Niemiec, jednak nie wskazano podmiotu, który miałby być za niego odpowiedzialny.

   Niemieckie ministerstwo obrony ma zakładać, że realizacja programu w latach 2018-2029 pochłonie 3,4 mld EUR. O niemieckie zamówienie walczyć będą amerykańskie koncerny Boeing i Lockheed Martin ze śmigłowcami CH-47F oraz CH-53K.

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów