Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-19 08:29:03

BAE Systems i Laser Centrum CZ ogłaszają współpracę w ramach programu Mjölner

     Firma BAE Systems poinformowała o zawarciu kontraktu z czeskim producentem Laser Centrum CZ, Ltd. Na mocy zawartej umowy będzie on wytwarzał elementy mechaniczne moździerzy samobieżnych Mjölner przeznaczonych dla wojsk lądowych Szwecji. Porozumienie jest kolejnym z zawartych przez koncern z firmami z Czech i Słowacji, a dotyczącymi programu Mjölner.

   W maju tego roku czeski producent Ray Service został wybrany do opracowania i wytworzenia wiązek przewodów elektrycznych dla 40 moździerzy samobieżnych. Ponadto, w ramach kontraktu wartości "wielu milionów euro" (jak określa to BAE systems), we wrześniu 2017 roku, słowacka firma Konstrukta-Defence a.s została wybrana jako producent 84 luf kal. 120 mm dla moździerzy samobieżnego Mjölner.

   Oferta Laser Centrum obejmuje usługi precyzyjnego wytwarzania elementów z blach metalowych, w tym wycinania laserowego, gięcia metali i spawania. Kontrakt obejmuje prace wykonywane w na rzecz programu moździerza Mjölner, który zostanie zintegrowany z bojowymi wozami piechoty CV90 wojsk lądowych Szwecji.

(MG)




powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów