Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-01-22 06:06:59

Chińskie samochody opancerzone dla białoruskiej armii

     18 stycznia br. białoruska telewizja WojenTV przedstawiła krótki materiał z transportu do Mińska chińskich samochodów opancerzonych CS/VN3 Dajiang, zwanych lokalnie Drakon.

 Transport kolejnej partii przyjętego do służby w 2017 roku chińskiego pojazdu 4x4 zrealizowano za pomocą samolotu Boeing 747-400F (Air China Cargo). Mowa w tym wypadku o kilku samochodach, przynajmniej trzech. Pierwsza partia Drakonów dotarła na Białoruś 20 czerwca ubiegłego roku, liczyła pięć sztuk i trafiła do 361. Bazy Ochrony i Serwisu (podległa centralnym instytucjom białoruskiego MON) z Mińska.

 CS/VN3 Dajiang/Drakon charakteryzuje się masą 8700 kilogramów, silnikiem diesla o mocy 250 KM, przewozi do 10 ludzi (w tym ośmiu w przedziale transportowym). Białoruskie Drakony uczestniczyły w ćwiczeniach Zapad-2017.

(Red.)  
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Powstanie F-5C było związane z działaniami zbrojnymi prowadzonymi we Wietnamie. W 1965 roku USAF wypożyczyło, w ramach programu noszącego nazwę Sko...

więcej polecanych artykułów