Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-02-12 12:04:49

Łotysze zamówią Spike

     W Europie nie tylko w polskim Mesko montują przeciwpancerne Spike. Media zapowiadają kontrakt niemieckiego Eurospike na dostawy systemu na Łotwę. W poniedziałek łotewski minister obrony Raimonds Bergmanis oraz szefowie Eurospike Gunter Lauer i Arie Lapidot podpisać mają umowę o wartości 108 mln euro.


 Obrona przeciwpancerna jest jednym z priorytetów rozwoju zdolności łotewskich regularnych sił zbrojnych oraz obrony terytorialnej. Spike zostanie także zamontowany na gąsienicowych wozach bojowych CVRT pozyskanych z Wielkiej Brytanii. Dostawy nowego środka przeciwpancernego zostaną zrealizowane do 2023 roku.

 Eurospike to powołane w 2004 roku joint venture izraelskiego Rafael oraz niemieckich Diehl Defence Gmbh oraz Rheinmetall Electronics. 

(Red.)

fot. Widok z głowicy Spike-LR, Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wstępny projekt budżetu MON na 2019 rok

Wstępny projekt budżetu MON na 2019 rok

W dniu 21 sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła wstępny projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. Zakłada on, że w przyszłym roku na wydatki związane z...

więcej polecanych artykułów