Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-06-05 11:09:46

Ukraiński wielozadaniowy MiG-29

     Państwowe Lwowskie Lotnicze Zakłady Remontowe w 2019 roku planują zakończenie prac nad modernizacją samolotu MiG-29. Samolot pozostanie myśliwcem, ale uzyska cechy maszyny wielozadaniowej. Wdrożenie pakietu znanego jako MiG-29MU2 miałoby rozpocząć się już w 2020 roku. Prócz zakładów ze Lwowa, w projekcie uczestniczą także TOV Radionix oraz KB Łucz.


  Zdecydowanej rozbudowie ulegną zdolności myśliwca do precyzyjnego rażenia obiektów na ziemi. W tym celu MiG-29MU2 będzie przenosił i wykorzystywał naprowadzane metodą telewizyjną pociski Ch-29T oraz bomby KAB-500KR. Samolot otrzymać ma także zmodernizowany radiolokator N-019-U2 pozwalający na wykrywanie zagrożeń z dużych odległości, naprowadzanie uzbrojenia, poszukiwanie i śledzenie obiektów powietrznych i naziemnych z wykorzystaniem modułu mapowania powierzchni. Modernizacja zakłada również instalację nowego systemu nawigacyjnego opartego o satelitarny GNSS (dane - wraz z cyfrową mapą, sytuacją taktyczną oraz uzbrojeniem - prezentowane na 8-calowym wyświetlaczu zamontowanym w kabinie) i system nagrywania audio-wizualnego. TOV Radionix dostarczyć ma testowany od lat system WRE Omut, w formie podwieszanej lub montowanej (następca klasycznej SPS-171 Gardenia z samolotu wersji 9.13). Pakiet ma być obecnie gotowy do podjęcia jego integracji. Co ciekawe, deklarowane możliwości MiG-29MU2 w stosunku do MiG-29 mają być wyższe o współczynnik 1,83.     

(Red.)

Fot. MO Ukrainy
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec bojowy AgustaWestland AW129. Część I - Mangusta i pochodne

Śmigłowiec bojowy AgustaWestland AW129. Część I - Mangusta i pochodne

W latach siedemdziesiątych XX wieku w Europie zachodniej rozpoczęto prace badawczo-rozwojowe nad kilkoma projektami śmigłowców przeciwpancernych. S...

więcej polecanych artykułów