Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-06-05 13:51:33

Zmodernizowane BMP dla słowackiej armii

     Łącznie będzie ich 35, a pierwszą partię 21 zmodernizowanych BMP (BMP-2 i BMR Svatava) słowacka armia, w obecności MON Petera Gajdoša, odebrała 29 maja.

  Uroczystość odbyła się w ośrodku testowym Lieskovec, gdzie symbolicznie z rąk szefa MON nowe pojazdy w imieniu wojska przejął Szef Sztabu Generalnego gen. Daniel Zmeko.  Pojazdy powstały w dwóch wersjach: 11 z nich otrzymał batalion ISTAR z Preszowa, do piechoty zmechanizowanej trafia pozostałe 10 egzemplarzy. Według szefa resortu obrony Gajdoša, modernizacja pozwoli na utrzymanie pojazdów w linii przez kolejne 20 lat i zabezpieczy słowackie potrzeby w zakresie sprzętowego udziału w misjach NATO, w tym w batalionie eFP. Koszt jednostkowy obu odmian wynosić ma od 1,1 w przypadku ISTAR do 1,5 mln euro dla bwp. Cały program związany z 35 wozami (18 BPS-VI ISTAR i 17 BVP-M dla piechoty) pochłonąć ma blisko 45 mln euro netto i trwa dwa lata, od 2016 roku. Za projekt odpowiada Konštrukta Defence. Pojazdy otrzymują nowe moduły wieżowe Turra 30 (armata 2A42 kalibru 30 mm, karabin maszynowy i ppk Konkurs), radiolokator FLIR Ranger R20SS, przyrząd elektrooptyczny, mini BSP Micro Falcon, środki łączności firmy Harris, klimatyzację czy ogrzewanie. Większośc wyposażenia specjalistycznego jest oczywiście na wozach ISTAR.    

 (Red.)

Fot. MO Słowacji
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Start programu Future Attack Reconnaissance Aircraft

Start programu Future Attack Reconnaissance Aircraft

3 października 2018 roku na stronach portalu Federal Business Opportunities opublikowane zostało zapytanie ofertowe dotyczące programu pozyskania n...

więcej polecanych artykułów