Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-10-10 11:51:57

Dania zamawia pociski SM-2

     Duńska Forsvarsministeriet Materiel zdecydowała o realizacji zamówienia do 50 pocisków SM-2 Block IIIA na potrzeby fregat własnej marynarki wojennej. Decyzję o realizacji amerykańskiej propozycji w ramach FMS podjęto 2 października br., wartość transakcji wyniesie 143 mln USD.


 O duńsko-amerykańskich rozmowach związanych z zakupem rakiet powietrze-powietrze SM-2 Block IIIA wiadomo od końca lipca br. Wówczas to na stronach agencji ds. współpracy obronnej z zagranicą (DSCA) pojawił się komunikat związany z wówczas potencjalnym zakupem pocisku Raytheon. W komunikacie mowa była konkretnie o 46 SM-2 i 4 pociskach telemetrycznych. Wartość, z pakietem dodatkowym (kontenery Mk 13, dokumentacja itp.) wynieść miała 152 mln USD.

 Dania zamawia pociski SM-3 Block IIIA dla posiadanych trzech fregat typu Iver Huitfeldt, wyposażonych w pionowe wyrzutnie Mk 41 w wersji Strike (przygotowane również do użycia uzbrojenia klasy Tomahawk).

(Red.)

fot. Łukasz Pacholski
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Konfiguracja docelowej Wisły bliska finału, umowa spodziewana w przyszłym roku

Konfiguracja docelowej Wisły bliska finału, umowa spodziewana w przyszłym roku

Dziennik Rzeczpospolita po raz trzeci zorganizował kilkupanelową konferencję Defence Summit. Jeden z paneli dyskusyjnych wczorajszego wydarzenia zw...

więcej polecanych artykułów