Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-11-01 15:26:01

Ex-duńskie Stingery trafiły na Łotwę

     Łotewski resort obrony w komunikacie z 26 października br. poinformował o przejęciu zestawów obrony powietrznej FIM-92 Stinger, pozyskanych w ramach międzyrządowej ubiegłorocznej umowy z Danii.


 Program jest bardziej umiędzynarodowiony. Łotewscy wojskowi w sierpniu skierowani zostali do Finlandii na szkolenie z zakresu wykorzystania zestawów Stinger. Doświadczenia fińskie chcą wykorzystać w ramach tworzonych dodatkowych kompetencji w narodowych centrum szkoleniowym. Odpowiednie symulatory spodziewane są na Łotwie w 2019 roku. Wsparcie techniczne dla amerykańskiego Stingera planuje się realizować poprzez natowską agencję NATO Support and Procurement Agency.Wojskowi informują także, że systemy Stinger wzmocnią ich obronę powietrzną już na poziomie kompanii.

 W zakresie efektorów możliwości łotewskiej obrony powietrznej (Skrzydło Obrony Powietrznej oraz 17. batalion przeciwlotniczy) tworzą szwedzkie zestawy rakietowe krótkiego zasięgu RBS 70 (27 wyrzutni) oraz armaty holowane Bofors L/40 kal. 40 mm. 

(Red.)

fot. kadr You Tube
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów