Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-11-02 10:01:32

Rumunia płaci za kolejne systemy Patriot

     Minister obrony Rumunii Mihai Fifor poinformował 1 listopada br. poprzez Facebook, że jego kraj zakupił trzy dodatkowe systemy obrony powietrznej Patriot.

 „Poprzez nabycie tych trzech nowych systemów, które są uzupełnieniem tych, które zostały już zakontraktowane w listopadzie 2017 roku, ukończono pierwszy etap wyposażania w system Patriot” – napisał na swoim profilu minister dopowiadając, że cztery jednostki trafią do rumuńskich sił powietrznych w połowie 2019 roku, szkolenie personelu rozpocznie się w marcu 2019 roku, a pierwszy planowany system będzie gotowy do operacyjnego wykorzystania w połowie 2020 roku.

 Pierwszy zakup Raytheon Patriot zatwierdzono podpisem LoA w końcu listopada 2017 roku. Wówczas jednak informowano, że mowa o zakupie jednego systemu o wartości 764,7 mln USD netto, całość programu wartego 3,9 mld USD miała być realizowana w najbliższych latach. Płatność za pierwszy LoA miano zrealizować w połowie grudnia 2017 roku. Zgodnie z planami, z siedmiu jednostek ogniowych przewidzianych do pozyskania właśnie cztery trafić miały do sił powietrznych, trzy kolejne do wojsk lądowych. Można przypuszczalnie zakładać, że pisząc o I fazie rumuński minister przedstawiał zakup czterech jednostek dla obrony powietrznej ze składu lotnictwa (jedna z 2017 i kolejne trzy zapłacone w ostatnich dniach), II faza będzie polegać na wymianie sprzętu przeciwlotników z wojsk lądowych.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Niemiecki moździerz 21cm Mörser 18

Niemiecki moździerz 21cm Mörser 18

Mörser 18 (de facto klasyfikowany, z uwagi na długość i kąty podniesienia lufy, jako haubicoarmata) był nowoczesnym działem artyleryjskim, wykorzys...

więcej polecanych artykułów