Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-01-16 11:18:48

Eskadra Su-57 kontraktowana w 2020 roku

     Projekt rosyjskiego naddźwiękowego samolotu bojowego Su-57 (PAK FA, T-50) notuje opóźnienie, ale zbliża się także moment podpisania pierwszej umowy na zakup większej liczby maszyn seryjnych. Źródła rosyjskiej agencji TASS wskazują, że tak się stanie w 2020 roku.


 Na przyszły rok zapowiadane jest podpisanie umowy na 13 egzemplarzy samolotu Su-57, w części wyposażonych w nowe jednostki napędowe. Wstępnie przewiduje się, że czas realizacji kontraktu wyniesie pięć lat. Podczas forum Armija-18 rosyjski resort obrony podpisał już pierwszy kontrakt na dostawy samolotów Su-57, ale w liczbie ledwie 2 egzemplarzy. Pierwszy  z nich, z silnikami tzw. pierwszego etapu (AŁ-41F-1), przekazanie zostanie w bieżącym roku, drugi myśliwiec w 2020 roku.

 Su-57 (PAK FA, T-50) pierwszy lot wykonał w styczniu 2010 roku. Myśliwiec był także testowany w Syrii.  

(Red.)

fot. Wikipedia
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Morska tarcza może obronić się sama?

Morska tarcza może obronić się sama?

Artykuł stanowi głos polemiczny w odniesieniu do raportu „Tarcza broni tarczy – zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa wynikające z koncepcji fregat...

więcej polecanych artykułów