Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Legendarny 1. batalion 9. Pułku amerykańskich Marines rozwiązany.
Singapurska fregata RSS Intrepid z wizytą w bazie chińskiej marynarki wojennej.
Tajwan przeznaczy 2,5 mld USD na zakup systemu plot. Sky Bow 3, następcę używanych dziś zest. Hawk.
Portugalskie F-16 przyleciały na Litwę w ramach rotacji komponentu NATO Baltic Air Policing.

2012-12-20 14:48:43

Bazy rosyjskie na Białorusi

     Jako odpowiedź na obecność wojsk NATO na terenie państw nadbałtyckich czy Polski, ministerstwo obrony Białorusi zasugerowało, że podobne instalacje ale rosyjskie mogą pojawić się w ich kraju. Mowa o bazie lotniczej oraz oddziałach wojsk lądowych. Taki krok wydaje się całkiem możliwym do realizacji również w związku z postępującym tworzeniem zintegrowanego systemu obrony powietrznej.

   Nie można zapominać, że już dziś wojskowi rosyjscy obecni są na Białorusi i nie mowa tylko o oficerach przy instytucjach dyplomatycznych. Mowa o dwóch instalacjach: 43. Centrum Komunikacyjnym rosyjskiej MW w rejonie Wilejki oraz radiolokatorze wczesnego ostrzegania typu Wołga w okolicach Gancewicz. Stacjonuje w nich około 350 żołnierzy. Warto przypomnieć, że według dostępnych informacji Białoruś nie pobiera z tytułu dzisiejszej obecności instalacji wojskowych Rosji żadnych opłat, czy tytułem dzierżawy gruntów czy wykorzystywania szlaków komunikacyjnych.

(RC)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Front Donbaski – 28-29 sierpnia

Front Donbaski – 28-29 sierpnia

Symbolicznie, ale 24 sierpnia datować możemy początek kontrofensywy separatystów prowadzonej głównie na południu obwodu donieckiego. Symbolicznie, ...

więcej polecanych artykułów