Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Rozpoznawczy Ił-20 na ok. 600 m wleciał w przestrzeń Estonii. Start portugalskich F-16.
Nowy rosyjski niszczyciel rakietowy projektu Lider najwcześniej w latach 2023-2025.
Pododdziały amerykańskich KTO Stryker na ćwiczeniach w Japonii.
Indie uziemiły samoloty Su-30MKI w związku z katastrofą sprzed kilku dni.

2012-12-20 14:48:43

Bazy rosyjskie na Białorusi

     Jako odpowiedź na obecność wojsk NATO na terenie państw nadbałtyckich czy Polski, ministerstwo obrony Białorusi zasugerowało, że podobne instalacje ale rosyjskie mogą pojawić się w ich kraju. Mowa o bazie lotniczej oraz oddziałach wojsk lądowych. Taki krok wydaje się całkiem możliwym do realizacji również w związku z postępującym tworzeniem zintegrowanego systemu obrony powietrznej.

   Nie można zapominać, że już dziś wojskowi rosyjscy obecni są na Białorusi i nie mowa tylko o oficerach przy instytucjach dyplomatycznych. Mowa o dwóch instalacjach: 43. Centrum Komunikacyjnym rosyjskiej MW w rejonie Wilejki oraz radiolokatorze wczesnego ostrzegania typu Wołga w okolicach Gancewicz. Stacjonuje w nich około 350 żołnierzy. Warto przypomnieć, że według dostępnych informacji Białoruś nie pobiera z tytułu dzisiejszej obecności instalacji wojskowych Rosji żadnych opłat, czy tytułem dzierżawy gruntów czy wykorzystywania szlaków komunikacyjnych.

(RC)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rosyjski atomowy okręt podwodny u norweskich polarników

Rosyjski atomowy okręt podwodny u norweskich polarników

Od sierpnia br., dwaj norwescy naukowcy założyli obóz na dryfującym w Arktyce tafli lodowej. 16 października, około 3 mil morskich od ich obozu poj...

więcej polecanych artykułów