Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-11-10 13:27:16

Morskie lądowanie Wildcata

     Najnowszy śmigłowiec Royal Navy, AW159 Wildcat (konstrukcja oparta o maszyny typu Lynx) dokonał pierwszego morskiego lądowania na pokładzie okrętu. 7 listopada br. na jednostce pokładowej (Royal Fleet Auxiliary) Argus historycznego lądowania dokonała załoga w składzie: Robert Dowdell i Lee Evans. Podczas misji AW 159 towarzyszył Lynx Mk8 z 815. dywizjonu (Naval Air Squadron). Lot zapoczątkował 4 tygodnie testów na morzu.

AW 159 Wildcat na pokładzie jednostki pomocniczej Argus, fot. Ed Barham/MON Wielkiej Brytanii

     Jednostką wdrażającą śmigłowce tego typu jest 700. W (jak Wildcat) NAS z bazy Yeovilton . Po 700 NAS śmigłowce AW 159 od 2014 roku będą trafiać do jednostki szkolnej 702. NAS, a potem do 815. dywizjonu operacyjnego co otworzy drogę do jego służby na okrętach Royal Navy.

      Marynarka Wojennna Wielkiej Brytanii otrzyma 28 śmigłowców, lotnictwo armijne kolejne 34 sztuki.

(MC)

powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów