Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-10-16 17:30:30

Northrop-Grumman zmodernizuje francuskie E-2C Hawkeye

     15 października br. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych (w imieniu Francji) oraz koncern Northrop-Grumman podpisały umowę w sprawie modernizacji wyposażenia elektronicznego pokładowych samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-2C Hawkeye eksploatowanych przez francuskie lotnictwo morskie.

Francuzi zmodernizują swoje E-2C Hawkeye - fot. Ministerstwo Obrony Francji.

   W ramach umowy, o wartości 34,5 mln USD, trzy samoloty otrzymają nowe systemy identyfikacji swój-obcy AN/APX-122A oraz AN/APX-123. Zestaw ten będzie identyczny z zastosowanym w najnowszych E-2D Hawkeye, które powoli wchodzą do służby w amerykańskim lotnictwie morskim. Francuskie E-2 Hawkeye są jedynymi (obok amerykańskich), które są wykorzystywane w swojej dedykowanej roli - maszyn pokładowych. W przypadku Francji, zawsze znajdują się w składzie grupy lotniczej lotniskowca Charles de Gaulle.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

Amerykańskie pociski manewrujące - AGM-158A JASSM, AGM-158B JASSM-ER, LRASM

W 1986 roku w USA zainicjowano program Tri-Service Standoff Attack Missile (TSSAM), który miał doprowadzić do opracowania rodziny modułowych pocisk...

więcej polecanych artykułów