Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-05-26 11:31:07

Najnowszy Exocet w wersji lądowej

     W 2008 roku koncern MBDA uruchomił produkcję najnowszej odmiany pocisku przeciwokrętowego Exocet – MM40 Block 3. Obecnie pojawiła się oferta dotycząca baterii rakietowych bazowania lądowego wyposażonych w ten typ pocisku.

MM38/MM40 znalazł kupców w wersji bazowania lądowego. Zalicza się do nich Wielka Brytania (systemy sprzedano następnie do Chile), Grecja, Cypr, Tajlandia czy Katar. Obecnie w ofercie znalazł się najnowszy i pokazany na zdjęciu Block 3. fot. MBDA

  System lądowy z Block 3 składa się z dwóch podstawowych elementów: centrum dowodzenia i kontroli współpracujące maksymalnie z czterema jednostkami ogniowymi. Jednostka ogniowa to 4-pociskowa wyrzutnia umieszczona na naczepie samochodowej.

  Prezentacji koncepcji i modele zaprezentowano w Kazachstanie podczas targów KADEX-2014.

  Block 3 od wcześniejszych wersji pocisku Exocet (monografia systemu) wyróżnia się zmodyfikowanym napędem (zasięg wzrósł do 180 kilometrów), większą liczbą komponentów kompozytowych (niższa skuteczna powierzchnia odbicia), głowicą naprowadzającą nowej generacji ADAC Mk3 z odbiornikiem GPS.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów