Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-07-22 18:36:42

Francuzi odebrali pierwszego zmodernizowanego AWACSa

     22 lipca br. francuska agencja zamówień wojskowych DGA przejęła od koncernu Boeing pierwszy zmodernizowany egzemplarz samolotu wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-3F Sentry. Łącznie prace przejdą wszystkie cztery E-3F należące do Sił Powietrznych Francji.

Pierwszy zmodernizowany E-3F Sentry - fot. Siły Powietrzne Francji

    Prace modernizacyjne zrealizowano na lotnisku Le Bourget, a prace wykonało konsorcjum Boeing oraz Air France Industries KLM Engineering & Maintenance. Przed przekazaniem maszyna przeszła testy operacyjne. Modernizacja pozostałych trzech maszyn zostanie wykonana do 2016 roku. W ramach prac unowocześniono konsole operatorów, oprogramowanie oraz układy stacji radiolokacyjnej AN/APY-2.

    Francja jest jednym z dwóch państw w Europie Zachodniej, które posiadają własny komponent maszyn wczesnego ostrzegania i dowodzenia. Obok E-3F Sentry w linii znajdują się także pokładowe E-2 Hawkeye. Francuskie Sentry realizują loty patrolowe nad Polską, w ramach wzmocnienia lokalnego potencjału NATO w czasie kryzysu na Ukrainie.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów