Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-08-22 19:20:49

Francuzi modernizują swoje E-2C Hawkeye

     21 sierpnia br. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz koncern Northrop-Grumman podpisały umowę w sprawie modernizacji pięciu francuskich samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-2C Hawkeye eksploatowanych przez lotnictwo morskie. Pośrednictwo amerykańskiej administracji to wymóg programu FMS.

Francuzi zmodernizują swoje E-2C Hawkeye (na zdjęciu gościnnie na pokładzie lotniskowca US Navy) - fot. US Navy

    W ramach umowy, o wartości 47,5 mln USD, Northrop-Grumman dostarczy i zainstaluje na francuskich Hawkeye system rozpoznania elektronicznego AN/ALQ-217. Prace mają zostać zrealizowane na terenie Stanów Zjednoczonych, a całość prac ma zostać zrealizowana do grudnia 2018 roku. Francja jest jedynym, poza Stanami Zjednoczonymi, użytkownikiem samolotów E-2C Hawkeye w ich głównej roli - pokładowych samolotów wczesnego ostrzegania i dowodzenia. W tej roli współpracują z wielozadaniowymi samolotami bojowymi Dassault Rafale.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

W Dęblinie, w obecności m.in.: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, 31 styczn...

więcej polecanych artykułów