Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-02-01 20:36:35

Francuzi redukują zamówienie na Tigery

     31 stycznia br. media francuskie poinformowały, że władze tego kraju oraz koncern Airbus porozumiały się w sprawie redukcji zamówienia na śmigłowce szturmowe Tiger - owocem tego będzie zmniejszenie liczby francuskich maszyn tego typu do 60 egzemplarzy.

Francuzi zmniejszą liczbę Tigerów do 60 sztuk - fot. Ministerstwo Obrony Francji

   W ramach porozumienia wartość umowy pozostaje bez zmian. Fundusze przeznaczone na zakup ostatniej partii 20 Tigerów zostaną przeznaczone na modernizację 36 egzemplarzy w wersji wsparcia HAP na wielozadaniową HAD. Te ostatnie zostaną wdrożone do służby w liczbie 24 sztuk. Dostawy fabrycznie nowych śmigłowców zostaną zakończone w 2017 roku - będą reprezentować wariant Block 2, który jest zintegrowany z przeciwpancernymi pociskami kierowanymi Hellfire i Spike, a także ma posiadać możliwość zabrania dodatkowych (podwieszanych) zbiorników paliwa.

   W momencie rozpoczęcia programu, Francuzi deklarowali zakup 220 Tigerów. W ciągu lat ograniczono ich liczbę do 80 egzemplarzy. Kolejna redukcja to wynik cięć budżetowych w Paryżu - być może kolejnym elementem będzie odsprzedanie jednej/trzech fregat typoszeregu FREMM do Egiptu.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów