Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-02-25 19:41:54

Modernizowane BMP-1 dla ukraińskich wojsk lądowych

     Jak poinformował państwowy holding "Ukroboronprom", wchodzące w jego skład przedsiębiorstwo Żytomierski Zakład Pojazdów Opancerzonych ma w tym roku dostarczyć ukraińskiemu ministerstwu Obrony serię zmodernizowanych bojowych wozów piechoty BMP-1.

W latach 2001-2002 siły zbrojne Ukrainy otrzymały kilka (5?) zmodernizowanych BMP-1U, używane były głównie do parad. W 2008 roku 15 sztuk BMP-1U zostało przekazanych Gruzji, prawie wszystkie zostały zajęte przez wojska rosyjskie. W latach 2010-2013 BMP-1U były dostarczane Czadowi i Turkmenistamowi. Fot. Ukroboronoprom.

  Zgodnie z oficjalnymi informacjami, dostarczone pojazdy (co najmniej 50 sztuk) mają być w odmianie BMP-1U, czyli zmodernizowanej z modułem wieżowym KBA-105 Szkwał opracowanym w latach dziewięćdziesiątych jako propozycja eksportowa przez Naukowo-Techniczne Centrum Uzbrojenia Artyleryjsko-Strzeleckiego z Kijowa. Moduł Szkwał w wersji dla BMP-1U posiada uzbrojenie w postaci armaty samoczynnej ZTM-1 kalibru 30 mm, karabinu maszynowego KT-7 kalibru 7,62 mm, granatnika automatycznego AG-17 oraz dwóch kontenerów z pociskami przeciwpancernymi R-2 Barrier lub 9M113 Konkurs. Przyrządy obserwacyjno-celownicze i system kierowania ogniem mają w całości pochodzić z Ukrainy.

(RC)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Zainicjowana pod koniec czerwca 2020 roku przez Inspektorat Uzbrojenia faza dialogu technicznego dotycząca programu Perkoz skłania do przyjrzenia s...

więcej polecanych artykułów