Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-05-04 21:39:24

Czołg T-14, ciężki bojowy wóz piechoty T-15 oraz Koalicja, Kurganiec i Bumierang ujawnione

     Rosyjski resort obrony zaprezentował oficjalnie grafiki swoich najnowszych wozów bojowych, w tym pojazdów na bazie wielozadaniowej platformy gąsienicowej Armata - czołgu T-14 (Obiekt 148) i ciężkiego bojowego wózu piechoty T-15 (Obiekt 149). Pojawiły się także zdjęcia, na których widoczne są moduły wieżowe - do tej pory bowiem pojazdy były fotografowane z okrytymi brezentem górnymi częściami kadłubów i maskowanymi wieżami. Oprócz najcięższych pojazdów, rosyjski resort obrony pokazał także przedstawicieli innych typów nowego uzbrojenia, w tym bojowy wóz piechoty Kurganiec-25 (także w wersji transportera opancerzonego) czy kołowy transporter Bumierang.

Czołg T-14 Armata. Widoczny kształt bezzałogowej wieży z armatą 2A82 kalibru 125 mm i współosiowym karabinem maszynowym oraz zdalnie sterowane stanowisko stzreleckie zblokowane z panoramicznym przyrządem obserwacyjnym dowódcy.

Ciężki bojowy wóz piechoty wykorzystujący uniwersalne podwozie Armata z przebudowanym układem konstrukcyjnym (przedział napędowy z przodu pojazdu) i bezzałogową wieżą z armatą kalibru 30 mm i czterema ppk.

Uniwersalny bojowy wóz piechoty Kurganiec-25. Pojazd posiada tę samą wieże, co ciężki bwp T-15.

Transporter opancerzony Bumierang z modułem uzbrojonym w wielkokalibrowy karabin maszynowy. Taki sam moduł zostanie zaprezentowany na Kurgańcu-25 w wersji transportera piechoty. Grafiki: MO Rosji

  Pojazdy są wyposażone bogato, m.in. czołg T-14 posiada zdalnie sterowane stanowisko strzeleckie z karabinem maszynowym na stropie wieży i zewnętrzne elementy systemu kierowania ogniem. Ciężki bwp natomiast bezzałogowy moduł wieżowy z armatą samoczynną i karabinem maszynowym, czterema przeciwpancernymi pociskami kierowanymi i dwoma głowicami optoelektronicznymi systemu obserwacji i kierowania ogniem. Oba wozy, tj. T-14 i T-15 mają ponadto systemy ostrzegania o opromieniowaniu i ochrony aktywnej soft-kill oraz hard kill. Również bojowy wóz piechoty Kurganiec-25 został pokazany z pełnym wyposażeniem i bezzałogowym modułem wieżowym, na paradzie mają być również te pojazdy ze sterowanym odległościowo modułem strzeleckim z wielkokalibrowym karabinem maszynowym. Również kołowy transporter opancerzony Bumierang w układzie jezdnym ma zostać zaprezentowany w wersji transportera piechoty ze zdalnie sterowanym wielkokalibrowym karabinem maszynowym.

  Innymi nowym pojazdami bojowymi, które mają być po raz pierwszy pokazane na Placu Czerwonym to samobieżna haubica 2S35 Koalicja-SW kalibru 152 mm oraz pojazd - nośnik Kornet-D wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych Kornet. 

(RC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Pociski przeciwokrętowe Sea Killer i Marte

Historia rakiety przeciwokrętowej Sea Killer rozpoczęła się w 1963 roku, kiedy Contraves Italiana SpA, bazując na doświadczeniach wyniesionych z pr...

więcej polecanych artykułów