Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-01-04 10:49:38

Ukraina buduje An-148 dla swoich VIPów

     25 grudnia ubiegłego roku ukraińska Rada Ministrów, na wniosek resortu obrony, zgodziła się udzielić gwarancje kredytowe dla zakładów Antonowa związane z budową dwóch samolotów An-148-100EA w konfiguracji do transportu ważnych osobistości (trzy klasy kabin na pokładzie).


   Wartość graniczna państwowych gwarancji to kwota 1,148 mld hrywien (187 mln PLN). Szczegółowe rozmowy prowadzić będzie ukraińskie ministerstwo obrony. To przed tym resortem Antonow ma wykazać projekt umowy kredytowej, harmonogram spłat, także brak zaległości w daninach na rzecz państwa. Sam program budowy obu An-148 monitorowany będzie również przez ministra obrony.

   Zysk Antonowa w pierwszym półroczu 2015 roku, w stosunku do sytuacji z analogicznego okresu roku poprzedniego, wzrósł z 27 do 271 mln hrywien. Odnotowano przy tym 42% wzrost przychodu z działalności, do kwoty 1,894 mld hrywien. An-148 powstaje równolegle na Ukrainie oraz w Rosji, w tej drugiej budowany jest między innymi na potrzeby Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

fot. Antonow
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów