Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-06-29 09:52:30

Turcy zmodernizują pakistańskie okręty podwodne

     22 czerwca w Rawalpindi podpisano umowę pomiędzy pakistańskim resortem obrony a turecką firmą STM. To Turcy, a nie francuski DCNS, zmodernizują trzy okręty podwodne Agosta 90B.


   Przetarg prowadzono od 16 kwietnia br.. Swoje oferty złożył STM oraz DCNS, jako korzystniejszą Pakistan wskazał tą pierwszą. Według wykonawcy, okręty podwodne będą modernizowane w pakistańskiej stoczni, pierwszy z nich przejdzie zaplanowany zakres prac w przeciągu 45 miesięcy. Pozostałe dwa trafią do stoczni w rocznych odstępach.

  Pierwszym modernizowanym okrętem będzie PNS Khalid, zbudowany we Francji w 1999 roku. Kolejne dwie jednostki, PNS Saad i PNS Hamza trafiły do służby w nastepnych latach, tym razem powstawały w Pakistanie przy asyście francuskiego przemysłu.  Okręty pakistańskie są o tyle ciekawe, bowiem to w praktyce pierwsze i jedyne jak dotąd jednostki powstałe w DCNS wyposażone w systemy napędu niezależne od powietrza (tzw. AIP).
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec HAL Dhruv

Śmigłowiec HAL Dhruv

Indyjski przemysł lotniczy rozpoczął swą przygodę ze śmigłowcami pod koniec lat sześćdziesiątych. Wtedy to, zakłady Hindustan Aeronautics Limited (...

więcej polecanych artykułów