Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-07-14 13:55:44

Pegaz tankował Globemastera

     12 lipca z wykorzystaniem powietrznego tankowca KC-46A Pegasus dokonano przekazania paliwa dla samolotu transportowego C-17A Globemaster III. Cztery dni wcześniej podobną operację przeprowadzono z wykorzystaniem bojowych F-16. Kolejny krok w stronę powietrznego tankowca z wykorzystaniem KC-390 przeprowadził również brazylijski Embraer.


   Testy prowadzone przez amerykańskie siły powietrzne związane są z fazą Milestone C projektu nowego powietrznego tankowca USAF, czyli spełnieniem wymagań operacyjnych przez prototypy i dopuszczeniem systemu do produkcji seryjnej. W bieżącym miesiącu KC-46A zostanie jeszcze sprawdzony w ramach współpracy ze szturmowymi A-10 Thunderbolt II. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wykonawca projektu, koncern Boeing, prawdopodobnie otrzyma zlecenie na budowę dwóch pierwszych partii produkcyjnych, w sumie 19 tankowców. Obecnie wykonane testy z udziałem F-16 i C-17A są kontynuacją przeprowadzonych wcześniej z udziałem F-16, wówczas to stwierdzono większe od zakładanych obciążenia osiowe na wysięgniku, co miano usunąć przed lipcowymi testami.

   W segmencie powietrznych tankowców należy odnotować także informację o wykonanym w dniu 2 maja pierwszym locie prototypowego brazylijskiego KC-390 (prototyp 001) z podwieszonymi zasobnikami do tankowania Cobham 912E. Loty z wysoką i niską prędkością kontynuowano w ciągu maja wykorzystując jako lotnisko bazowe infrastrukturę Gavião Peixoto.

fot. Boeing
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów