Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-09-04 10:22:05

Katarski NDR

     1 września doszło do zawarcia przez Katar i europejski koncern rakietowy MBDA umowy w sprawie zakupu nadbrzeżnych baterii rakietowych produkowanych przez europejskiego producenta. Umowa została parafowana przez reprezentującego MBDA Pasquale di Bartolomeo oraz dowódcę katarskiej floty, gen. Mohammeda Nassera Al Mohannadiego.

   Co ciekawe, nowe katarskie baterie rakietowe mają wykorzystywać nie jeden a dwa typy pocisków przeciwokrętowych. Mają być nimi zarówno pociski Exocet w najnowszym wariancie MM40 Block 3, jak i pociski Marte ER. Te ostatnie, będące kolejnym ogniwem w ewolucji rodziny Sea Killer/Marte, w przeciwieństwie do wcześniejszych Marte Mk2/N wyposażono jednak w silnik turboodrzutowy, co miało zaowocować wzrostem zasięgu do ponad 100 km. 

   Pozyskiwane przez Katar baterie nadbrzeżne mają być zdolne zarówno do samodzielnego pozyskiwania danych o celach, jak i dzięki łączom wymiany danych, pozyskiwania ich ze źródeł zewnętrznych.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Realizacja Programu Operacyjnego Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, wprowadzenie do produkcji nowych, pływających bojowych wozów piechot...

więcej polecanych artykułów