Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-12-21 02:57:07

Oblot Boeinga T-X

     20 grudnia, w St. Louis, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, doszło do pierwszego lotu opracowanego przez Boeinga i Saaba samolotu T-X opracowanego z myślą o konkursie, pod tą samą nazwą, na nowy samolot szkolenia zaawansowanego USAF. Pierwszy lot samolotu trwał 55 minut, a za sterami samolotu zasiedli pilot doświadczalny Boeinga Steven Schmidt, oraz pilot doświadczalny USAF, Dan Draeger.

Prototypowy T-X o rejestracji N381TX (nr seryjny 00001), krótko po starcie do pierwszego lotu. Fot. Boeing.

   Według oświadczenia Boeinga pierwszy lot nowego samolotu miał przebiec bez przeszkód, a sam samolot miał spełnić oczekiwania. W czasie pierwszego lotu samolot miał osiągnąć wysokość 3050 m oraz prędkość ok. 428 km/h. Sam producent w wydanym po locie oświadczeniu miał podkreślać, że obaj piloci przed pierwszym lotem mieli przejść przeszkolenie z wykorzystaniem kompletnego systemu szkolenia przeznaczonego dla T-X obejmującego również komponent naziemny, z symulatorami włącznie.

   Równocześnie z przeprowadzonym oblotem amerykański koncern miał poinformować, że drugi egzemplarz T-X (N382TX, nr seryjny 00002) przechodzi aktualnie próby naziemne. Jego oblot spodziewany jest na początku 2017 roku. Po przeanalizowaniu danych zebranych w czasie pierwszego lotu N381TX, jeszcze w najbliższych dniach, kontynuowane mają być także próby w powietrzu pierwszego prototypu.

   Przypomnijmy, że prototyp T-X, został zaprezentowany po raz pierwszy 13 września w St. Louis. W najbliższych dniach spodziewane jest natomiast ogłoszenie finalnych zapytań ofertowych w programie T-X przez USAF.

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
734 wyprodukowane KTO Rosomak

734 wyprodukowane KTO Rosomak

Na podstawie umowy zawartej 15 kwietnia 2003 roku, na potrzeby Sił Zbrojnych RP do końca 2013 roku wyprodukowano łącznie 570 kołowych transporterów...

więcej polecanych artykułów