Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-12-21 02:57:07

Oblot Boeinga T-X

     20 grudnia, w St. Louis, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, doszło do pierwszego lotu opracowanego przez Boeinga i Saaba samolotu T-X opracowanego z myślą o konkursie, pod tą samą nazwą, na nowy samolot szkolenia zaawansowanego USAF. Pierwszy lot samolotu trwał 55 minut, a za sterami samolotu zasiedli pilot doświadczalny Boeinga Steven Schmidt, oraz pilot doświadczalny USAF, Dan Draeger.

Prototypowy T-X o rejestracji N381TX (nr seryjny 00001), krótko po starcie do pierwszego lotu. Fot. Boeing.

   Według oświadczenia Boeinga pierwszy lot nowego samolotu miał przebiec bez przeszkód, a sam samolot miał spełnić oczekiwania. W czasie pierwszego lotu samolot miał osiągnąć wysokość 3050 m oraz prędkość ok. 428 km/h. Sam producent w wydanym po locie oświadczeniu miał podkreślać, że obaj piloci przed pierwszym lotem mieli przejść przeszkolenie z wykorzystaniem kompletnego systemu szkolenia przeznaczonego dla T-X obejmującego również komponent naziemny, z symulatorami włącznie.

   Równocześnie z przeprowadzonym oblotem amerykański koncern miał poinformować, że drugi egzemplarz T-X (N382TX, nr seryjny 00002) przechodzi aktualnie próby naziemne. Jego oblot spodziewany jest na początku 2017 roku. Po przeanalizowaniu danych zebranych w czasie pierwszego lotu N381TX, jeszcze w najbliższych dniach, kontynuowane mają być także próby w powietrzu pierwszego prototypu.

   Przypomnijmy, że prototyp T-X, został zaprezentowany po raz pierwszy 13 września w St. Louis. W najbliższych dniach spodziewane jest natomiast ogłoszenie finalnych zapytań ofertowych w programie T-X przez USAF.

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Struktury LWP: Brygada Artylerii (rakiet)

Struktury LWP: Brygada Artylerii (rakiet)

Z dniem 1 grudnia 1962 roku, na podstawie rozkazu dowódcy Pomorskiego Okręgu Wojskowego (nr 013/Org z dnia 7 listopada tego samego roku) powołano g...

więcej polecanych artykułów