Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-01-11 12:49:29

F-35B USMC trafiły do Japonii

     Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych poinformował o redyslokacji jednego ze swoich dywizjonów F-35B do bazy w Japonii. Marine Fighter Attack Squadron (VMFA) 121 ze składu 3rd Marine Aircraft Wing trafił 9 stycznia do bazy Iwakuni.


  VMFA-121 był pierwszym dywizjonem USMC, który wyznaczono do przezbrojenia w samoloty F-35B. Dotychczas używał maszyn F/A-18 Hornet. Z nowym sprzętem, wstępną gotowość operacyjną dywizjon osiągnął 31 lipca 2015 roku, w następstwie trwającej pięć dni inspekcji jego gotowości. Przerzut do Japonii traktowany jest jako krok milowy w procesie wdrażania samolotu do służby. F-35B zastępuje w linii maszyny F/A-18 Hornet, AV-8B Harrier oraz EA-6B Prowler.

fot. USMC
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

W piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych istniały trzy rodzaje związków ekspedycyjnych: batalion, brygada i dywizja oparte organizacyjnie odpowied...

więcej polecanych artykułów