Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-01-11 14:40:41

Amunicja i sadzonki

     Po przeprowadzonych ćwiczeniach wojskowych zwykle odnotowuje się szkody w środowisku. W glebie na lata pozostają elementy nabojów, często szkodząc poprzez wydzielanie niebezpiecznych związków chemicznych. Amerykańska armia szuka firm, które opracują taką amunicję przeznaczoną do szkolenia, która jednocześnie po kontakcie z glebą stanie się sadzonką.

  Amunicja wykorzystywana do szkolenia ma ulegać biodegradacji. Na początek przewiduje się wdrożenie takich rozwiązań w nabojach granatników 40 mm i moździerzy 120 mm. Pierwsze prace związane z amunicją z nasionami, kiełkującymi po biodegradacji otaczającego nasiona kokona, prowadzi US Army Engeneering Branch (CRREL). Przewidziano również rygorystyczny cykl testów, nim taka amunicja-sadzonka wejdzie do użytku. Dostrzega się przy tym zalety tego rodzaju podejścia, mniejsze szkody w środowisku, na dodatek możliwość wzmocnienia drzewostanu.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pokonać pancerz! Część II - „A ile to przebija?”, czyli o szacunkach i metodologii słów kilka

Pokonać pancerz! Część II - „A ile to przebija?”, czyli o szacunkach i metodologii słów kilka

Wielokrotnie można spotkać się z różnymi wartościami podawanym dla środków przeciwpancernych. Czytelnicy interesujący się pojazdami pancernymi są w...

więcej polecanych artykułów