Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-14 14:31:08

Fidżi kupuje Bushmastery

     Australijski resort obrony w komunikacie z 9 lutego br. poinformował o sprzedaży dla Fidżi dziesięciu kołowych transporterów opancerzonych Bushmaster PMV. Wozy będą pochodzić z zapasów australijskich wojsk lądowych, przed przekazaniem przejdą remont.


  Umowa zostanie zrealizowana w połowie 2017 roku. Zakup jest związany ze wzmocnieniem sprzętowym kontyngentu ONZ wystawianego przez Fidżi na Wzgórzach Golan (pogranicze syryjsko-izraelskie). Tam trafi siedem transporterów, pozostała trójka posłuży do szkolenia.  

  Australia jest największym użytkownikiem transporterów Bushmaster PMV (Protected Mobility Vehicle) 4x4, zakupiła ich w Thales Australia aż 1052 sztuki. Pojazdy z powodzeniem wykorzystano podczas działań australijskich sił zbrojnych w operacjach w Afganistanie oraz Iraku. Poważnym użytkownikiem wozu jest również Holandia, Bushmastery 43. Brygady Zmechanizowanej są obecnie na polskim poligonie Drawsko szkoląc się w ramach międzynarodowych ćwiczeń Bison Drawsko.

(MC)

Fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Finansowanie SPO – mrzonki czy konieczność?

Finansowanie SPO – mrzonki czy konieczność?

W dniu 23 maja br. odbyła się oficjalna prezentacja jawnych wyników „Strategicznego Przeglądu Obronnego 2016” (SPO). Od tego czasu minęły już ponad...

więcej polecanych artykułów