Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-02-17 13:09:46

Eskadra F-22 przebazowana do Australii

     Trzy tygodnie potrwa obecność w Australii blisko 200 żołnierzy i 12 samolotów bojowych F-22A Raptor z 90. Dywizjonu Myśliwskiego USAF. Maszyny w dniach 10-14 luty br. przeleciały z połączonej bazy Elmendorf-Richardson (Alaska) do australijskiej bazy Tindal (Terytoria Północne).


  Będzie to pierwszy cykl ćwiczeń, gdy amerykańskie Raptory będą współdziałać z australijskimi siłami powietrznymi, konkretnie z 75. Dywizjonem z Tindal użytkującym maszyny F/A-18 Hornet. Nie zabraknie również wspólnych przedsięwzięć z australijskimi naziemnymi nawigatorami lotnictwa (zespoły naprowadzania na cele powietrzne, Raptory mają za sobą pierwsze doświadczenia z działań powietrze-ziemia w Syrii). Wraz z F-22A w Australii znalazły się dwa powietrzne tankowce KC-135 ze składu Gwardii Narodowej stanu Nebraska. Przebazowanie jest elementem rozpoczętego w 2011 roku programu wzmocnienia wspólnego szkolenia amerykańskich i australijskich sił powietrznych (Enhanced Air Cooperation Initiative). Warto wspomnieć, że lotnictwo uzupełniane jest stałym kontyngentem US Marine Corps lokowanym (rotacyjnie) od kilku lat w Darwin.

Red.

fot. USAF
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Monte Cassino 1944

Monte Cassino 1944

Po blisko tygodniowych bojach, w których przeciwnikiem polskiego żołnierza był trudny górzysty teren, ufortyfikowana pozycja nieprzyjaciela i elita...

więcej polecanych artykułów