Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-04-10 14:25:47

NASAMS dla Australii

     Władze federalne Australii zatwierdziły program rozwoju i pozyskania systemów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu za kwotę ponad 2 mld AUD. Rozwiązanie zostanie oparte o system NASAMS, Raytheon Australia powinien otrzymać odpowiedni kontrakt w połowie tego roku.


 Sprzęt nabywany w ramach projektu Land 19 Phase 7b będzie użytkowany przez 16. Naziemny Pułk Lotniczy (16th Air Land Regiment) Wojsk Lądowych i zostanie potencjalnie posadowiony na typowym dla australijskich sił zbrojnych pojeździe kołowym Hawkei 4x4. Z NASAMS prawdopodobnie będzie również współpracował radiolokator CEA, nad czym pracować ma zarówno Raytheon, jak i CAE Technologies. Głównym integratorem programu jest Raytheon, propozycja opiera się bazowo o NASAMS, z opcją o kryptonimie Medusa mającą włączyć w system australijskie radiolokatory klasy AESA (odmiana stacji zamontowana na fregatach ANZAC). Cały zostanie skonfigurowany do 2019 roku. Obecnie 16. Pułk wykorzystuje systemy RBS-70.

(Red.)

fot. Kongsberg
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów