Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-04-10 15:48:01

Syryjczycy już latają z Al-Sharjat

     W niecałą dobę po intensywnym, bo składającym się z 59 pocisków Tomahawk, ataku amerykańskim na syryjskie lotnisko Al-Sharjat, te jest ponownie w użytku. Przynajmniej dwa samoloty wystartowały do kolejnej misji w piątek, 7 kwietnia.


  Według mediów rosyjskich, syryjskie lotnictwo wojskowe w ataku stracić miało 9 maszyn bojowych. Z kolei syryjskie źródła identyfikują straty na konkretnie 5 sztuk Su-22M3, pojedynczy Su-22M4 oraz 3 egzemplarze MiG-23ML. Nie jest wykluczone, że część z nich, chociaż ukryta w schronach, i tak była już niewykorzystywana. Straty miała ponieść także obrona przeciwlotnicza złożona z zestawów 2K12 Kub.

  Atak pociskami manewrującymi TLAM wykonano nad ranem 6 kwietnia 2017 roku z rejonu wschodniej części Morza Śródziemnego. 59 Tomahawków odpalono na rozkaz prezydenta Donalda Trumpa z pokładów niszczycieli USS Porter i USS Ross (oba Arleigh Burke). Decyzja była wynikiem analizy, że to właśnie samoloty bojowe z lotniska Al-Sharjat dokonały ataku z użyciem broni chemicznej w miejscowości Chan Szajchun.

(Red.)

fot. zniszczony w bazie Al-Szajrat jeden z Su-22 (źródło ANNA News)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów