Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-05-05 18:06:18

Malezja podpytuje o japońskie P-3C

     Tokio poważnie ma rozważać przekazanie dla Malezji wykorzystywanych w siłach samoobrony morskich samolotów patrolowych P-3C. Informacje podała agencja Nikkei.


  Zwraca się uwagę, że prawodawstwo japońskie w dalszym ciągu nie pozwala na sprzedaż uzbrojenia odbiorcom zewnętrznym, ale jest pewien wyjątek. Możliwe jest przekazanie uzbrojenia w formie grantu, z czego po raz pierwszy w historii może skorzystać Malezja. Dodatkowa informacja w sprawie Kawasaki P-3C dla Malezji odnosi się do remontów maszyn przed ich przekazaniem nowemu użytkownikowi. Dziś morskie patrolowce mają nalot przekraczający 15 tysięcy godzin, samoloty mają zostać pozbawione także zaawansowanych systemów ZOP.  

  Blisko 100 sztuk Kawasaki P-3C dostarczano japońskim siłom zbrojnym (lotnictwu marynarki) w latach 1982-1996. Obecnie zastępowane są przez rodzime odrzutowe Kawasaki P-1. Malezja, uczestnik sporu na Morzu Południowochińskim, nie dysponuje klasycznymi maszynami patrolowymi. Do takich zadań wykorzystuje się cztery posiadane samoloty Beechcraft B200T.  

Red.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Mi-8 cz.I - pierwsza generacja

Śmigłowiec Mi-8 cz.I - pierwsza generacja

Wśród wszystkich typów dotąd zaprojektowanych śmigłowców wyróżnić można kilka konstrukcji dość szczególnych, odznaczających się uniwersalnością i d...

więcej polecanych artykułów