Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-25 11:21:25

Japońsko-niemiecka umowa o wozach bojowych

     W medialnej ciszy, na prośbę Niemców, odbyło się w ostatnim czasie podpisanie w Berlinie umowy pomiędzy japońskim ambasadorem Takeshi Yagi oraz podsekretarz stanu w niemieckim resorcie obrony Katrin Suder. Porozumienie dotyczy transferu technologii oraz wyposażenia wojskowego.

  Zwraca się uwagę, że podobne porozumienia Japonia podpisała z ośmioma krajami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, Francją, Włochami czy Wielką Brytanią. W tym wypadku chodzi o technologie dla pojazdów bojowych - „szybkie czołgi” - przeznaczone do przerzutu z użyciem japońskich okrętów transportowych i desantowych. Japonia obawia się o bezpieczeństwo niektórych z własnych wysp i aktualnie siły samoobrony realizują program przebudowy wojsk szybkiego reagowania.

  Dla Niemiec Japonia jest krajem, do którego stosuje się zasady transferu militarnych technologii podobne do stosowanych dla państw NATO czy Unii Europejskiej. Inne kraje tak uprzywilejowane to Szwajcaria, Nowa Zelandia czy Australia.

Red.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Zawyżone plany wydatków na modernizację techniczną?

Zawyżone plany wydatków na modernizację techniczną?

W dniu 27 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie kierownictwa MON z dziennikarzami którego tematem było podsumowanie procesu modernizacji techniczn...

więcej polecanych artykułów