Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-25 19:34:47

Erdogan kupuje S-400

     Prezydent Turcji Tayyip Erdogan poinformował w dniu dzisiejszym podczas partyjnego spotkania w Ankarze o podpisanym z Federacją Rosyjską porozumieniu dotyczącym zakupu systemów obrony powietrznej S-400 Triumf.


  Szczegółów dotyczących transakcji brak, ale o prawdopodobieństwie takiej decyzji i kierunku zakupów informowano już od kilku miesięcy. Z punktu widzenia NATO, to kolejna kontrowersyjna decyzja Ankary dotycząca programu obrony powietrznej, kilka lat temu presja sojuszników zablokowała zakup chińskich zestawów HQ-9. Turcja decyzję o zakupie systemu rosyjskiego tłumaczy brakiem odpowiedniej oferty ze strony partnerów zagranicznych („Stany Zjednoczone nie chcą sprzedać tego co oczekujemy”). Casus technologii rosyjskich w NATO tłumaczony jest także przypadkiem Grecji i użytkowanych tam m.in. zestawów S-300. Obecnie brak bliższych informacji dotyczących liczby systemów oraz wartości porozumienia.

Red.

fot. MO Rosji
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Od SPO 2016 do PMT 2017-2026

Od SPO 2016 do PMT 2017-2026

Od czasu podsumowania w dniu 23 maja br. jawnych rezultatów „Strategicznego Przeglądu Obronnego 2016” (SPO), w wypowiedziach kierownictwa MON i med...

więcej polecanych artykułów