Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-07-25 20:16:34

Pierwsze kbwp Guarani w brazylijskiej armii

     Brazylijska 15. Brygada Piechoty Zmechanizowanej przejęła w dniu 14 lipca 6 pierwszych kołowych wozów VBTP-MR Guarani uzbrojonych w bezzałogowe wieże UT-30BR. W sumie jednostka w ramach pierwszej partii dostaw otrzymać ma 12 takich kołowych bojowych wozów piechoty.


  Wieża UT-30BR uzbrojona jest w armatę 30 mm ATK Bushmaster Mk 44, karabin maszynowy 7,62 mm oraz wyrzutnie granatów dymnych. Napędzana elektrycznie armata zasilana jest dwustronnie, co pozwala na wykorzystywanie dwóch rodzajów amunicji (zapas 50 i 150 nabojów). W wieżach bezzałogowych operator uzbrojenia ulokowany jest wewnątrz kadłuba transportera, wyposażony został w joystick oraz monitor LCD. Nowy użytkownik przed przejęciem sprzętu przeszedł szkolenie, obejmujące także strzelania. Zaznacza się, że stacjonująca w Cascavel 15. BPZmech zabezpieczy brazylijskie terytorium przed zagrożeniami klasycznymi i kryminalnymi (przekraczanie granicy) na pograniczu brazylijsko-paragwajsko-argentyńskim.

Red.
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk powietrze – powietrze R-73 (K-73, izdielije 72, AA-11 Archer) i warianty rozwojowe

Pocisk powietrze – powietrze R-73 (K-73, izdielije 72, AA-11 Archer) i warianty rozwojowe

Choć na początku lat 70-tych w ZSRR kontynuowano jeszcze prace nad przeznaczonym do manewrowej walki powietrznej lekkim pociskiem rakietowym R-60, ...

więcej polecanych artykułów