Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-08-01 23:47:12

Namer z armatą 30 mm

     Wykorzystywany w izraelskich siłach zbrojnych ciężki transporter opancerzony Namer otrzymał nowe możliwości – stworzono na jego bazie bojowy wóz piechoty.

  Konstrukcję przedstawiały w dniu wczorajszym izraelskie media specjalistyczne, w dniu dzisiejszym warto pojazd przybliżyć także naszym Czytelnikom (via rosyjski bmpd.com). Projekt ma mieć podłoże wojskowe (Biuro Programu Merkava oraz resort obrony) i zakłada wyposażenie bazującego na podwoziu Merkava transportera w bezzałogową wieżę z armatą 30 mm Mk 44 (znana z naszych Rosomaków). Sugeruje się, że konstrukcję wieży oparto o rozwiązanie Elbit UT-30, stanowisko zdalnie sterowane korzystnie wpływać ma na pojemność kadłuba, tym samym nie powinno być ograniczenia w liczbie zabieranych żołnierzy desantu (3+9). Na wozie znajdować się ma także system samoobrony Trophy (odmiana dla Merkavy zwana jest Meil Ruach, same wozy niekiedy jako Merkava Mk 4M) i nowy właz kierowcy zaczerpnięty z transportera kołowego Eitan. Zgodnie z zapowiedziami, nowa wieża trafić ma także na wspomniane wozy Eitan.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
734 wyprodukowane KTO Rosomak

734 wyprodukowane KTO Rosomak

Na podstawie umowy zawartej 15 kwietnia 2003 roku, na potrzeby Sił Zbrojnych RP do końca 2013 roku wyprodukowano łącznie 570 kołowych transporterów...

więcej polecanych artykułów