Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-08-01 23:47:12

Namer z armatą 30 mm

     Wykorzystywany w izraelskich siłach zbrojnych ciężki transporter opancerzony Namer otrzymał nowe możliwości – stworzono na jego bazie bojowy wóz piechoty.

  Konstrukcję przedstawiały w dniu wczorajszym izraelskie media specjalistyczne, w dniu dzisiejszym warto pojazd przybliżyć także naszym Czytelnikom (via rosyjski bmpd.com). Projekt ma mieć podłoże wojskowe (Biuro Programu Merkava oraz resort obrony) i zakłada wyposażenie bazującego na podwoziu Merkava transportera w bezzałogową wieżę z armatą 30 mm Mk 44 (znana z naszych Rosomaków). Sugeruje się, że konstrukcję wieży oparto o rozwiązanie Elbit UT-30, stanowisko zdalnie sterowane korzystnie wpływać ma na pojemność kadłuba, tym samym nie powinno być ograniczenia w liczbie zabieranych żołnierzy desantu (3+9). Na wozie znajdować się ma także system samoobrony Trophy (odmiana dla Merkavy zwana jest Meil Ruach, same wozy niekiedy jako Merkava Mk 4M) i nowy właz kierowcy zaczerpnięty z transportera kołowego Eitan. Zgodnie z zapowiedziami, nowa wieża trafić ma także na wspomniane wozy Eitan.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Cudze chwalicie swego nie znacie”,  czyli polskie pancerze reaktywne ERAWA

„Cudze chwalicie swego nie znacie”, czyli polskie pancerze reaktywne ERAWA

Powstanie pancerza reaktywnego ERAWA jest nierozerwalnie związane z osobą profesora Adama Wiśniewskiego z Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbroje...

więcej polecanych artykułów