Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-03 21:06:52

Finansowanie wymiany silników B-52H nie wcześniej niż w FY2020

     Według wypowiedzi cytowanego przez amerykańską prasę gen. Robina Randa, dowódcy Air Force Global Strike Command, nie należy spodziewać się wydzielenia środków na program wymiany jednostek napędowych bombowców strategicznych B-52H przed rokiem budżetowym FY2020. Równocześnie jednak realizacja projektu wydaje się być zdecydowanie bliższa rzeczywistości niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszych prób. Choć równocześnie część analityków sceptycznie ocenia szanse realizacji programu.

   Głównym powodem, dla którego finansowanie projektu byłoby możliwe dopiero, w najlepszym wypadku, od roku budżetowego 2020 jest konieczność realizacji zadania przy równoczesnym finansowaniu prac nad innymi programami kluczowymi dla istnienia amerykańskiej triady nuklearnej. W tym przypadku są to programy bombowca strategicznego nowej generacji B-21 Raider, nowych międzykontynentalnych pocisków balistycznych oraz okrętów podwodnych typu Columbia (następców op typu Ohio).

   W związku z planowaną wymianą jednostek napędowych Pratt & Whitney TF33-P-3 na nowe dowództwo USAF zapowiedziało organizację w dniach 12-13 grudnia bieżącego roku tzw. "dni przemysłu". Wydarzenie, na które zaproszone zostały firmy ubiegające się o udział w programie, odbędzie się w bazie USAF Barksdale w stanie Luizjana. Przy czym należy zauważyć, że dowództwo USAF jak narazie zainteresowane jest bardziej uzyskaniem informacji na temat dostępnych i proponowanych rozwiązań, nie zaś finalnymi ofertami. Skądinąd wiadomo, że firma Rolls - Royce oferuje w tym przypadku wymianę dotychczasowych silników na jednostki napędowe BR725 znane m.in. z samolotów dyspozycyjnych Gulfstream G650.

(MG)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec Bell AH-1 Cobra

Śmigłowiec szturmowy Bell AH-1 Cobra jest z pewnością jedną z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszą, prowizorek w historii lotnictwa wojskoweg...

więcej polecanych artykułów