Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-03 21:06:55

Filipińskie A-29

     30 listopada brazylijska firma Embraer poinformowała o zawarciu umowy na dostawę 6 egzemplarzy turbośmigłowych samolotów bliskiego wsparcia A-29 Super Tucano przeznaczonych dla Filipińskich Sił Powietrznych. O ile wartość transakcji nie została ujawniona w oficjalnym komunikacie, to jednak, wg doniesień mediów, kontrakt ma mieć wartość ok. 90 mln USD. Sama umowa obejmuje również pakiet serwisowy.

   Zakup wspomnianych maszyn wpisuje się w założenia realizowanego obecnie programu Flight Plan 2028 mającego doprowadzić do modernizacji i zwiększenia możliwości sił powietrznych. Jednym z jego elementów stał się wcześniejszy zakup 12 egzemplarzy samolotów KAI FA-50PH, których ostatnie dwa egzemplarze dostarczono wiosną bieżącego roku. 

   Dostawy A-29 mają rozpocząć się w 2019 roku. Samoloty zastąpią wiekowe i wyeksploatowane samoloty OV-10 Bronco. W niedalekiej przyszłości należy spodziewać się również zakupu śmigłowców uderzeniowych, które, podobnie jak A-29, mają zostać przeznaczone do wypełniania zadań przeciwpartyzanckich. 

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

System rakietowy obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew należy do tej grupy polskich programów modernizacyjnych, wcale nie tak mało liczne...

więcej polecanych artykułów