Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-03 21:06:55

Filipińskie A-29

     30 listopada brazylijska firma Embraer poinformowała o zawarciu umowy na dostawę 6 egzemplarzy turbośmigłowych samolotów bliskiego wsparcia A-29 Super Tucano przeznaczonych dla Filipińskich Sił Powietrznych. O ile wartość transakcji nie została ujawniona w oficjalnym komunikacie, to jednak, wg doniesień mediów, kontrakt ma mieć wartość ok. 90 mln USD. Sama umowa obejmuje również pakiet serwisowy.

   Zakup wspomnianych maszyn wpisuje się w założenia realizowanego obecnie programu Flight Plan 2028 mającego doprowadzić do modernizacji i zwiększenia możliwości sił powietrznych. Jednym z jego elementów stał się wcześniejszy zakup 12 egzemplarzy samolotów KAI FA-50PH, których ostatnie dwa egzemplarze dostarczono wiosną bieżącego roku. 

   Dostawy A-29 mają rozpocząć się w 2019 roku. Samoloty zastąpią wiekowe i wyeksploatowane samoloty OV-10 Bronco. W niedalekiej przyszłości należy spodziewać się również zakupu śmigłowców uderzeniowych, które, podobnie jak A-29, mają zostać przeznaczone do wypełniania zadań przeciwpartyzanckich. 

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów