Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2017-12-04 08:04:14

Pierwszy KC-46 jednak w 2018 roku

     Według wypowiedzi cytowanego przez serwis Defense News przedstawicieli koncernu Boeing i oraz USAF firmie nie uda się ostatecznie wypełnić ustanowionego przez siebie celu jakim było dostarczenie pierwszego egzemplarza samolotu KC-46A przed końcem bieżącego roku. Przedstawiciele koncernu zapewniają jednak, że wymagany przez USAF termin dostawy, certyfikowanych przez FAA, 18 egzemplarzy KC-46A oraz 9 zasobników tankujących do października 2018 roku zostanie dotrzymany.

   Jeśli faktycznie do tego dojnie, to koncern będzie mógł uniknąć kolejnych kar za opóźnienia w realizacji umowy. Jak dotąd ich wysokość sięgnęła 2,9 mld USD brutto. wedle wcześniejszych ustaleń wspomniane 18 maszyn miało zostać dostarczone do sierpnia 2017 roku (przy czym nie jest to pierwszy przypadek opóźnienia jakie odnotowano w programie KC-46). Poślizg w dostawach związany jest z problemami technicznymi, które ujawniły się w czasie prób pierwszych samolotów. Wynikają one m.in. z nieprawidłowym funkcjonowaniem sztywnego przewodu do podawania paliwa (problemy były związane m.in. z występowaniem nadmiernych obciążeń w czasie tankowania, co wymusiło wprowadzenie modyfikacji technicznych). Inny ze zidentyfikowanych problemów dotyczy natomiast funkcjonowania radiostacji HF.

   Niedawne przewidywania dowództwa USAF, zdecydowanie bardziej ostrożne niż miało to miejsce w przypadku producenta, zakładały, że do przejęcia pierwszego egzemplarza KC-46A dojedzie w marcu 2018 roku. Obecnie USAF zakłada jednak, że dojdzie do tego najprawdopodobniej w późniejszym terminie. Siły powietrzne USA oczekują na dostawę ogółem 179 egzemplarzy KC-46A.

(MG)

 

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Interoperacyjność to za mało. Wielodomenowe systemy dowodzenia na przykładzie  IBCS

Interoperacyjność to za mało. Wielodomenowe systemy dowodzenia na przykładzie IBCS

Era cyfrowa odciska swoje piętno także na środowisku pola walki. Pojawiają się nowe zagrożenia, a dla dowódców także nowe możliwości w prowadzeniu ...

więcej polecanych artykułów