Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-01-15 07:09:14

Rośnie eksport południowokoreańskiej zbrojeniówki

     Rządowa agencja DAPA (Defense Acquisition Program Administration) poinformowała o eksporcie segmentu obronnego Korei Południowej w 2017 roku. Podmioty odnotowały blisko 25% wzrost przychodów z eksportu, które wynieść miały konkretnie 3,19 mld USD.

  To przyrost o blisko 25%, w 2016 roku wartość eksportu zbrojeniówki z Korei Południowej wyniosła 2,55 mld USD. DAPA zwraca uwagę na zauważalny wzrost eksportu po kilku słabszych latach. Na trudny i konkurencyjny rynek, czy spadek cen ropy naftowej stanowiącej ważny składnik przychodów wielu państw kupujących w ostatnich latach uzbrojenie i sprzęt wojskowy, znaleźć miano skuteczne rozwiązanie. Chodzi o dywersyfikację produktów, klientów oraz nowe działania marketingowe. Jako przykład takiego sukcesu wskazano sprzedaż do Finlandii używanych samobieżnych haubic K9 Thunder kalibru 155 mm, dodajmy do tego także zamówienie ze strony Norwegii.

  W przypadku Polski największe sukcesy Korei Południowej to współpraca (podwozia) przy wytwarzaniu powstających w HSW haubic Krab. Przemysł obronny z południowej części półwyspu koreańskiego jest oferentem na nowy czołg podstawowy dla Sił Zbrojnych RP, stanowi również alternatywę przy programie rakietowym Homar. Warto także wspomnieć o kierunku zwrotnym, siły zbrojne Korei Południowej pozyskały roboty pochodzące z PIAP.

(Red.)  
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Nowe wcielenie Mogami. Japońskie fregaty typu 30FFM

Nowe wcielenie Mogami. Japońskie fregaty typu 30FFM

Konieczność zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi w obliczu zagrożeń stwarzanych przez floty Chińskiej Republiki Ludowej czy w mniejszym stopniu Korei...

więcej polecanych artykułów