Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj
Wysokość, inna niż pozostałych izraelskich F-16, miała przyczynić się do trafienia i utraty myśliwca
Drugie strzelania testowe nową rosyjską przeciwrakietą PRS-1M.
Chorwacja planuje modernizację posiadanych kilkudziesięciu czołgów M-84 (lokalny T-72)
NATO: spotkanie ministrów obrony w dniach 14-15 luty. W Brukseli szef MON Mariusz Błaszczak.
Liczba interwencji brytyjskich myśliwców QRA wobec rosyjskich maszyn spadła do ledwie 6 w 2017 r.

2018-01-17 15:12:44

US Army przywraca przenośne Stingery

     Tak szybko, jak to możliwe, amerykańskie wojska lądowe chcą dysponować 62 zespołami ogniowymi przygotowanymi do wykorzystania przenośnych rakietowych zestawów przeciwlotniczych FIM-92 Stinger.


 Systemy zasadniczo wycofano z operacyjnego użycia blisko 15 lat temu, obecna sytuacja ma związek z podnoszeniem zdolności operacyjnych wojsk i niwelacji istniejących luk w obronie przeciwlotniczej niskiego poziomu w przypadku konfrontacji z przeciwnikiem klasycznym na kontynencie europejskim, czytaj Federacją Rosyjską.

  10 stycznia br. w ośrodku szkoleniowym US Army w Hohenfels (Niemcy) około 50 przyszłych użytkowników wzięło udział w zajęciach z zakresu wykorzystania systemu przenośnego Stinger w zakresie tras podejścia statków powietrznych, osłony obiektów i podziału celów w ramach sektorów ognia. Instruktorzy, pochodzący z Centrum Doskonalenia Ogniowego z Fort Sill w stanie Oklahoma, przybyli w tym celu do Niemiec. Dla realizacji zadań szkoleniowych i operacyjnych przewiduje się tworzenie kolejnych batalionów obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu, co ma wpłynąć na pojawienie się takiego pododdziału w każdym związku taktycznym szczebla dywizja.  

  Stingery posłużą głównie do zwalczania powietrznych bezzałogowców i śmigłowców szturmowych stanowiących poważne zagrożenie dla działań prowadzonych przez siły manewrowe. Jak zauważają amerykańscy oficerowie, BSP stały się powszechnym środkiem w ramach prowadzenia operacji w konflikcie rosyjsko-ukraińskim w Donbasie.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Śmigłowiec Mi-8 cz.I - pierwsza generacja

Śmigłowiec Mi-8 cz.I - pierwsza generacja

Wśród wszystkich typów dotąd zaprojektowanych śmigłowców wyróżnić można kilka konstrukcji dość szczególnych, odznaczających się uniwersalnością i d...

więcej polecanych artykułów