Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-03-08 21:06:10

Antybalistyczny test Patriot z PAC-3CRI

     Amerykańskie podmioty, zarówno Raytheon oraz Lockheed Martin, żywo zainteresowane polskim programem rakietowej obrony powietrznej, poinformowały o zakończonym z sukcesem teście systemu Patriot z oprogramowaniem PDB-8, i wykorzystaniem niskokosztowych pocisków US Army PAC-3CRI.

  Komunikat datowany jest na 6 marca br., natomiast sam test został przeprowadzony na poligonie rakietowym White Sands w stanie Nowy Meksyk. Podczas strzelania, realizowanego przez pododdział amerykańskich wojsk lądowych, w stronę dwóch taktycznych celów balistycznych odpalono dwa pociski PAC-3CRI. Przeprowadzony test miał być  równocześnie dziesiątym i jedenastym udanym przechwyceniem przez pociski PAC-3CRI w ramach Field Surveillance Program (wojskowy program nadzoru weryfikujący gotowość operacyjną) w ciągu ostatnich sześciu lat. Dotychczas, swoją skuteczność w testach powietrznych na poligonie White Sands udowodnić miało ponad 60 pocisków przechwytujących typu PAC-3CRI oraz MSE.

  Rakietowe strzelanie było także okazją do zaproszenia gości zagranicznych. Jak informują amerykańskie firmy, test obserwowało osiem delegacji zagranicznych.

(MC)    
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Donbas, British Army i Wojsko Polskie - bezzałogowce w służbie artylerii

Donbas, British Army i Wojsko Polskie - bezzałogowce w służbie artylerii

Dwa elementy należy zauważyć jako charakterystyczne dla nowoczesnych systemów artyleryjskich, zarówno tych lufowych jak i rakietowych. Zyskują na p...

więcej polecanych artykułów