Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-08-08 11:39:16

Systemy WRE dla izraelskich korwet

     Elbit Systems otrzymał wart 85 mln USD kontrakt ze strony izraelskiego resortu obrony na dostawę systemów walki radioelektronicznej dla budowanych korwet Sa'ar 6 (Magen). Umowa obejmie okres dziesięciu lat, czyli zakłada nie tylko dostawy, ale i późniejsze wsparcie.


 W skład systemu wejdą odbiorniki cyfrowe, oprogramowanie i technologie do przetwarzania sygnałów oraz narzędzia analityczne. Elbit informuje, że mowa o systemach zweryfikowanych operacyjnie, o otwartej architekturze pozwalającej na ich rozbudowę/przebudowę w przyszłości. Systemy zostaną zamontowane w przyszłym roku, po przybyciu pierwszej korwety do Izraela.

 Cała partia czterech korwet Sa'ar 6 przeznaczonych do ochrony izraelskiej wyłącznej strefy ekonomicznej będzie dostarczona do 2021 roku. Budowane w niemieckiej Kilonii (tkMS) jednostki otrzymają nazwy: INS Magen, INS Oz, INS Atzmaut oraz INS INS Nizachon. Cały program zostanie zrealizowany w sześć lat od podpisania kontraktu (2015) i bazuje na niemieckim koncepcie korwet K130. Budowę pierwszej korwety w Niemczech rozpoczęto w lutym 2018 roku. 

(Red.)

Grafika: IDF
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

Ekspedycyjna brygada USMC z lat 80.

W piechocie morskiej Stanów Zjednoczonych istniały trzy rodzaje związków ekspedycyjnych: batalion, brygada i dywizja oparte organizacyjnie odpowied...

więcej polecanych artykułów