Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-08-08 12:27:11

Chile testuje Black Hawki z Mielca

     Siły Powietrzne Chile rozpoczęły testy trzech śmigłowców Sikorsky MH-60M zbudowanych w zakładach PZL Mielec i zamówionych w końcu 2016 roku. Maszyny (SP-YVD, SP-YVE, SP-YVF) przybyły na pokładzie transportowego An-124-100 w dniu 22 lipca br. Formalna uroczystość przekazania śmigłowców odbyła się 13 lipca 2018 roku w Mielcu.


  To pierwsza partia z zamówionych sześciu maszyn. Do końca lipca trwał montaż MH-60, po czym rozpoczęto ich testy. Loty odbywają w rejonie bazy El Bosque. Maszyny zostaną przydzielone do 9. Grupy Lotniczej z bazy Pudahuel w Santiago, co powinno nastąpić z końcem sierpnia, kiedy to formalnie zakończyć się ma przejmowanie Black Hawków. Spodziewana jest publiczna prezentacja MH-60M w locie w dniu 19 września, podczas wielkiej parady wojskowej. Druga partia trzech śmigłowców planowana jest do dostarczenia w październiku br. Charakterystycznym elementem MH-60M dla Chile są radary meteo w przodzie kadłuba oraz filtry przeciwpiaskowe. Black Hawki będą przeznaczone do różnych zadań, są traktowane także jako narzędzia do prowadzenia misji Combat SAR.

(Red.)

fot. SP Chile
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Bezzałogowy General Atomics MQ-1C Gray Eagle

Rok 2002 przyniósł dwa bardzo istotne wydarzenia dla przyszłości floty systemów bezzałogowych US Army. Jednym z nich było rozpoczęcie dostaw, pocho...

więcej polecanych artykułów